Morsowanie w Parku Wodnym

Coraz więcej mieszkańców Słupska i okolic morsuje. Tradycją jest, że co niedzielę morsy spotykają się w Ustce i wspólnie wchodzą na kilka minut do zimnego Bałtyku. Od 26 grudnia morsować będzie można także w Parku Wodnym. Od tego dnia w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 20:00 udostępniać będziemy zewnętrzy basen solankowy. Basen ten ma 125 cm głębokości i w tym momencie 7 stopni.

- Przy pierwszym morsowaniu 26 grudnia godz. 20.00 można przyłączyć się do grupy Klub Sportowy Morsów "Moczymorda" Słupsk i razem z nimi zrobić rozgrzewkę.

- Jak się zorganizować z morsowaniem w Parku Wodnym?
1. Przebieramy się w szatni w strój kąpielowy, buty/skarpety neoprenowe, zabieramy rękawiczki, czapkę i okrywamy się szlafrokiem czy dresami, zabieramy coś pod nogi np. matę i ręcznik.
2. Tak ubrani przechodzimy przy basenie rekreacyjnym/brodziki do drzwi prowadzących na basen solankowy i tam Ratownik o godz. 20.00 - 20.10 wypuszcza na zewnątrz.
3. Na zewnątrz robimy szybką rozgrzewkę (samodzielną lub w grupie) przy muzyce.
4.Wchodzimy do wody po drabinkach (są dwie) lub zsuwamy się z brzegu basenu, spędzamy w niej założoną ilość czasu ( osoby początkujące około 2-3 min., a doświadczone morsy według swojego planu)
5. Jeśli morsujemy z przerwami na rozgrzewkę to tak robimy.
6. Zaraz po zakończonym morsowaniu przechodzimy na baseny i szatnię.
7. W cenie biletu za 10 zł macie 30 min+10 min czasu na przebranie. Po morsowaniu możecie więc skorzystać jeszcze z basenu wewnątrz budynku.
8. Jest też opcja zakupu biletu na 1 godz. na saunę za 25 zł i w ramach tego biletu można o godz.20 wejść na morsowanie a potem skorzystać z sauny i basenów.
9. Podczas morsowania jesteście pod okiem Ratownika.
10. Na morsowanie można przyjść indywidualnie lub całymi grupami.