Basen sportowy

Strefę sportu tworzy szeroki basen sportowy o wymiarach 25 x 15,4 m wraz z zapleczem szatni, a także znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie basen rehabilitacyjny o wymiarach 15 x 10,8 m, który wykorzystywany jest do organizacji ćwiczeń aquafitness, aquabike, acquapole,a także zajęć rehabilitacyjnych. Duża trybuna z osobnym wejściem i zapleczem gastronomicznym sprawia, że jest to idealne miejsce do rozgrywania zawodów pływackich na najwyższym poziomie.

 BASEN SPORTOWY

 

Basen sportowy to sześć spełniających najnowsze wymagania Światowego Związku Pływackiego FINA torów pływackich (2,5 m szerokości). Stanowi naszą propozycję dla tych, którzy od zabawy w wodzie wolą po prostu pływać. Szeroki i bezpieczny jest dostępny dla każdego kto chce poczuć prawdziwą radość z pływania. Basen sportowy to również miejsce, w którym odbywają się zajęcia zorganizowane nauki pływania. Niecka wyposażona jest bowiem w ruchome, regulowane automatycznie co 15 cm dno, dzięki czemu głębokość basenu może być dowolnie regulowana od 0 do 2 metrów głębokości! Powierzchnia lustra wody w basenie sportowym to 385 m kw. a do jego napełnienia potrzeba ponad miliona litrów wody!

Dane podstawowe:

  • Długość: 25 m
  • Szerokość: 15,4 m
  • Głębokość: 0 - 2 m
  • Temperatura wody: 26-28oC
  • Powierzchnia lustra wody: 385 m2

 

 

 

MAŁY BASEN REHABILITACYJNY

 

Basen rehabilitacyjny o powierzchni 163 m kw. znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie basenu sportowego. Zapewnia doskonałą bazę do treningu rozgrzewkowego dla zawodników a także służy jako obiekt do zajęć aquafitness. Posiada dodatkowo sprzęt przystosowany do rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Oddzielony nieprzeźroczystą witryną zapewnia poczucie intymności w trakcie zajęć i rehabilitacji. W niecce zamontowano 6 dysz do masażu powietrzno-wodnego a na brzegu dźwig dla osób niepełnosprawnych. Basen rehabilitacyjny posiada także oddzielne zaplecze szatni i łazienek przystosowanych dla osób niepełnosprawnych.

 

Dane podstawowe:

  • Długość: 15 m
  • Szerokość: 10,8 m
  • Głębokość: 1, 2 m
  • Temperatura wody: 32oC
  • Powierzchnia lustra wody: 163 m2

 

TRYBUNY

Trybuny wyposażone w wygodne krzesełka zapewniają jednoczesne oglądanie zmagań pływackich 150 kibicom. Posiadają osobne wejście z części suchej hallu głównego i nie są bezpośrednio połączone z halą basenu sportowego.

© COPYRIGHT ©2022, All rights reserved. site by jetdesign.pl

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Dalsze przeglądanie witryny oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji czytaj tutaj.