BASEN SPORTOWY

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników aktywnego wypoczynku przygotowaliśmy w Parku Wodnym Trzy Fale pływalnię spełniającą oczekiwania osób pływających amatorsko ale także wyczynowo. Strefę sportu tworzy szeroki basen sportowy o wymiarach 25 x 15,4 m wraz z zapleczem szatni a także znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie basen rehabilitacyjny o wymiarach 15 x 10,8 m, mogący służyć jako basen rozgrzewkowy w trakcie zawodów sportowych oraz basen do ćwiczeń AquaFitness i AquaCycling. Duża trybuna z osobnym wejściem i zapleczem gastronomicznym sprawia, że jest to idealne miejsce do rozgrywania zawodów pływackich na najwyższym poziomie.

Basen sportowy

Basen sportowy to sześć spełniających najnowsze wymagania Światowego Związku Pływackiego FINA torów pływackich (2,5 m szerokości). Stanowi naszą propozycję dla tych, którzy od zabawy w wodzie wolą po prostu pływać. Szeroki i bezpieczny jest dostępny dla każdego kto chce poczuć prawdziwą radość z pływania. Basen sportowy to również miejsce, w którym odbywają się zajęcia zorganizowane nauki pływania. Niecka wyposażona jest bowiem w ruchome, regulowane automatycznie co 15 cm dno, dzięki czemu głębokość basenu może być dowolnie regulowana od 0 do 2 metrów głębokości! Powierzchnia lustra wody w basenie sportowym to 385 m kw. a do jego napełnienia potrzeba ponad miliona litrów wody!

Dane podstawowe:

  • Długość: 25 m
  • Szerokość: 15,4 m
  • Głębokość: 0 - 2 m
  • Temperatura wody: 26-28oC
  • Powierzchnia lustra wody: 385 m2

W tej części znajdują się również oddzielne szatnie z infrastrukturą sanitarną, a także zaplecze dla sędziów i instruktorów. To jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce. Tory wyposażone są w elektroniczny pomiar czasu skorelowany z systemem prezentacji wizualnej na tablicy elektronicznej.

Basen rehabilitacyjny

Basen rehabilitacyjny o powierzchni 163 m kw. znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie basenu sportowego. Zapewnia doskonałą bazę do treningu rozgrzewkowego dla zawodników a także służy jako obiekt do zajęć AquaFitness. Posiada dodatkowo sprzęt przystosowany do rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Oddzielony nieprzeźroczystą witryną zapewnia poczucie intymności w trakcie zajęć AquaFitness i rehabilitacji. W niecce zamontowano 6 dysz do masażu powietrzno-wodnego a na brzegu dźwig dla osób niepełnosprawnych. Basen rehabilitacyjny posiada także oddzielne zaplecze szatni i łazienek przystosowanych dla osób niepełnosprawnych.

Dane podstawowe:

  • Długość: 15 m
  • Szerokość: 10,8 m
  • Głębokość: 1, 2 m
  • Temperatura wody: 32oC
  • Powierzchnia lustra wody: 163 m2

Trybuny

Trybuny wyposażone w wygodne krzesełka zapewniają jednoczesne oglądanie zmagań pływackich 150 kibicom. Posiadają osobne wejście z części suchej hallu głównego i nie są bezpośrednio połączone z halą basenu sportowego. Przejście na basen sportowy zapewnia łatwa komunikacja wewnętrzna dostępna jedynie dla gości VIP w tracie dekoracji zawodników.